FC Argeș, câștigătoare în primul meci de pregătire din stagiul din Slovenia

FC Arges castigatoare in primul meci de pregatire din stagiul din Slovenia

FC Argeș, câștigătoare în primul meci de pregătire din stagiul din Slovenia

„`html

FC ARGEŞ, VICTORIOASĂ ÎN PRIMUL TEST DESFĂŞURAT ÎN STAGIUL DIN SLOVENIA

FC Argeş a obţinut o victorie convingătoare în primul său meci amical al verii, învingând echipa sârbească FK Cukaricki cu 2-0. Această confruntare a avut loc joi, 25 iunie, la Domzale, în cadrul stagiului de pregătire din Slovenia, conform informaţiilor furnizate de pagina de Facebook oficială a clubului.

Deschiderea scorului a fost realizată de Michael Idowu în minutul 22, profitând de o respingere a portarului advers în urma unei execuţii remarcabile a lui Mario Tudose. În continuare, FC Argeş a consolidat avantajul printr-un al doilea gol marcat în minutul 65, când Ricardo Matos a finalizat cu capul o centrare precisă oferită de Xian Emmers.

Antrenorul Bogdan Andone a decis să folosească întreaga echipă pe parcursul partidei, oferindu-le şansa de a se evidenția tuturor jucătorilor săi. Formula de start a echipei a fost: Luca Crăciun în poartă, apărarea formată din Dorinel Oancea, Guilherme Garutti, Mario Tudose şi Florin Borţa. La mijloc, au evoluat Antonio Marin, Ionuţ Rădescu şi Vadim Raţă, iar atacul a fost format din Michael Idowu, Robert Moldoveanu şi Patrick Dulcea.

FC Argeş îşi va continua seria meciurilor amicale cu o confruntare împotriva echipei albaneze KF Vllaznia, programată pe 29 iunie, o ocazie bună pentru antrenor şi jucători de a-şi evalua progresul în perioada de pregătire.

„`

Citeste si despre...